چه می خواهید؟

چه می خواهید؟


Share Button

دنبال خبر بودم که در این قسمت از سایت  منتشر کنم که به ذهنم مطلبی آمد

نکته ای که طی این 5 سال بیشتراز دوستانی که نیت خرید و فروش دارند به چشم می خورد این است که ضرر کردیم !!!!

معمولا سوالاتی که مشاور املاک از مشتریان موقع مراجعه می پرسد پاسخ صحیح داده نمیشود یا اگه هم پاسخی داده بشود به صورت پنهان کاری و غیره جواب داده میشود.

همان طور که میدانیدخرید ملک کار زیاد آسانی هم نیست .

اکثر دوستانی که از خریدشان ناراضی اندافرادی هستندکه موقع خرید واقعا نمی دانستند که چه می خواهند و بدون استعلام و پرس و جو اقدام به خرید ملک کردند و بعد از گذشت مدت زمانی تمام کم کاری خود را به املاک نسبت می دهند .

نکته جالب طی این چند سال مشتریان راضی ما همان هایی هستند که موقع مراجعه میدانستند دنبال چه ملکی هستند.

موقع فروش ملکی ، املاک سوالاتی از شما می پرسد که بندرت هم خریدار اطلاعات درست را در اختیار املاک میگذارد (سوالاتی مانند میزان نقدینگی،موقعیت و….).   در این حالت کاملا مشخص میشود که خریدار واقعا می داند که چه می خواهد یا نه؟

اگر زمان مراجعه املاک متوجه شد که طرف مورد خاصی را می خواهد چاره ای ندارد تا تلاش کند تا مورد درخواستی را با همکاری بدست آورده و معامله ای را جوش داده و کمیسیونی را دریافت کند .ولی اگه واضح نبود که مراجعه کننده چه میخواهد در اینصورت اتفاقی که می افتد، فقط موارد ملکی خود را که موجود هست، پیشنهاد میدهد که معمولا راحترین نوع معامله این نوع معاملات هستند .مثال چنین مراجعه کنندگانی مثال ساده آلیس در سرزمین عجایب هست .که آلیس میرسد بر سر دو راهی،از او میپرسند کجا میروی ؟ پاسخ میدهد ،نمی دانم!!!

به او می گویند خب برای شما که نمی دانی به کجا میروی چه فرقی دارد از کدام راه بخواهی بروی !!!

دوستانی که در زمینه خرید ملک تجربه خوبی ندارند و احساس شکست میکنند و از این سرمایه گذاری شیرین خاطره خوبی ندارند اگر از این نفرات سوالی بپرسین که آیا موقع خرید میدانستی چه می خواهی یا نه ؟ جوابی جز نه گفتن برایتان ندارند !!!!

کلا از دید ما (خانه ی املاک) به عنوان فروشنده یک ملک، موقع مراجعه مواردی که موجود هستند را اطلاع رسانی میکنیم سعی ما این است که نیاز مشتریانمان را برطرف کنیم حال اینکه مشتریان از پاسخگویی به سوالاتی که جهت مشخص شدن نیاز خود مشتری پرسیده میشود امتناع میکنند یا همکاری ؟

چاره ای جز پیشنهاد آنچه موجود داریم را نداریم .در چنین شرایطی اگه مشتری میدانست چه می خواهد در خرید موفق خواهد بود ولی اگه نمیدانست چه میخواهد از معامله انجام شده ناراضی خواهد بود.

امیدواریم این مطلب را قبل از مراجعه به دفتر مشاورین املاک مد نظر قرار بدهید که چه می خواهید؟ .

با آرزوی بهترین ها ….

ارادتمند سعید حاجی زاده

برو بالا